BergHOFF wordt opleidingscentrum Horeca

Investering in culinair toptalent

Na een topsportbeleid komt Vlaanderen nu ook met een topkokbeleid. De regio wil zich internationaal profileren als een culinaire topbestemming en dat kan veel nieuwe bezoekers lokken. Vlaams minister van Toerisme Ben Weyts gaf daarom de aanzet tot de oprichting van een Flanders Food Faculty, een professionele netwerkorganisatie die de link tussen Vlaanderen en lekker eten moet versterken. De Flanders Food Faculty komt nu met een nieuw project: ‘Culinary Talents’. In dat kader wordt BergHOFF Belgium een opleidingscentrum voor jonge topchefs. Het is de bedoeling om met een ploeg van 8 jonge koks te scoren op internationale wedstrijden zoals de Culinary Worldcup en de Olympiade der Küche. In het Experience Center van BergHOFF Belgium in Beringen worden deze jonge chefs verder opgeleid, ze organiseren er een ‘Star Experience Event’ en werken met BergHOFF-keukenmateriaal. Culinary Talents bestaat uit het beste jonge (maximum 25 jaar) en Vlaamse talent uit onze hotelscholen. De in Limburg opgeleide topchef Jo Nelissen traint het team.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Gerelateerde artikels

Ondernemersvertrouwen in West-Vlaanderen onder druk, investeringen koelen af

West-Vlaamse bedrijven houden zich voorlopig staande ondanks het geopolitiek en economisch woelige 2025. Hoewel de omzet er nog stijgt, neemt het aantal faillissementen toe en speelt er een afgeremde investeringsgroei.

Unieke Volvo-machine voor studenten

De Volvo EW220E mobiele graafmachine met een hefbare cabine, GPS-gestuurd schuifblad en een innovatief snelwisselsysteem wordt ingezet om studenten vertrouwd te maken met de bouwplaatsen van de toekomst.

Leren uit sociaal contact als tuinarchitect

Bijna tien jaar geleden besloot landschapsarchitect Gianni De Clercq (Greenconcepts) zijn ontwerpbureau uit te breiden met een winkel. Dat aanhangsel heeft hem geen windeieren gelegd. “Het brengt natuurlijk geld op, maar het zorgt vooral voor meer contact met je klanten. Daar hou ik van, je blijft veel beter op de hoogte van wat er leeft. Ik zal ook altijd luisteren naar de tuinaannemers met wie ik samenwerk - ik heb het zelf drie jaar gedaan - en ik verwacht dat uiteraard ook van hen. Met wederzijds respect communiceren is het allerbelangrijkste.“

Tijd van professionalisering is aangebroken

Professionals hebben we nodig. Dat vindt Yves Heirman, directeur van de Belgische Federatie Groenvoorzieners. “Het beroep van tuinaannemer is de laatste twintig jaar sterk veranderd, maar de perceptie bij de klanten is nog niet volledig mee. Veel tuinaannemers zijn hardwerkende zelfstandigen die hun prijzen onvoldoende kunnen doorrekenen. Als een tuinaannemer 40 euro per uur vraagt, dan vindt men hem al duur, terwijl andere beroepsgroepen met gemak het dubbele kunnen vragen. Zich aanpassen vraagt tijd. Daarom pleiten wij als federatie voor stabiliteit en tegen oneerlijke concurrentie.“

Print Magazine

Recente Editie
28 mei 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine